Abiye Ayakkabı Seçimi Nasıl olmalı | Abiye Modelleri
Resim Bulunamadı

Abiye Ayakkabı Seçimi Nasıl olmalı

20 Mart 2022
7 views
 • Sponsor Bağlantı
  Abiye Ayakkabı Seçimi Nasıl olmalı

  Abiye seçimi kadar önemli olan bir diğer ayrıntı da ayakkabı seçimidir. Seçmiş olduğunuz abiye ile ayakkabınız ne kadar uyumlu olursa görünüm olarak o kadar şık bir görünüş elde etmiş olursunuz. Örnekle açıklayacak olursak; kimi zaman sade bir seçimin altına hareketlilik katmak için farklı konseptte tercihler yapılabilir. Lakin dümdüz bir elbisenin altına direk payetli bir ayakkabı seçerseniz seçiminiz patlayacak ve görünüm hiç hoş olmayacaktır. Yada renk seçeneği olarak sade bir modelin altına canlı fresh bir renk seçmeniz de hoş bir görünüm oluşturmayacaktır.

  Abiye seçiminde şık ve zarif seçimlerde bulunmanızda fayda var. Ayak bileklerinizi kesen ayakkabı modelleri bacak boyunuzu kısa göstermekte olduğundan mümkün olduğunca duruşunuzu bozmayacak seçimlere yönelmenizde fayda var.

  Abiye modelinizin boyunuza göre de abiye ayakkabı seçiminde bulunabilirsiniz. Uzun bir abiye altına tercih edilen ayakkabı boyunuz çok uzun ise hafif topuklu olmalı. Fazlası sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Ama boyunuz zaten kısa ise o zaman seçiminizi yüksek topuklu modellerden yana yapmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca abiye ayakkabı seçiminde dikkat etmeniz gereken bir husus da ayakkabının rahatlığı. Öyle ki uzunca bir süre topuklu ayakkabı ile duracağınızdan rahat etmediğinizde duruş bozukluğu oluşmakta. Buda estetikten tamamen uzak bir görünüm oluşturmakta. İnce topuklu abiye ayakkabılar genel olarak şık seçimlerden oluşmakta. Son zamanın popülaritesi olan zincir detaylı ayakkabılar özellikle de şeffaf topuklu olan modeller bir çok elbise modeli için ideal seçimlerden olmakta. Seçimde bulunurken doğru seçimler yapmak şık görünmenize olanak sağlayacaktır. Önemli olan abartıdan uzak sade seçimler yapmanız. Bu doğrultuda yapacağınız seçimlerde hiçbir bilginiz olmasa da sade seçimler ile her zaman bir şıklık yakalayabilirsiniz.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Abiye Ceket Modelleri
  Abiye Ceket Modelleri
  Abiye Elbise Aksesuarları
  Abiye Elbise Aksesuarları
  Abiye Bolero Modelleri
  Abiye Bolero Modelleri
  Modern Abiye Çanta Modelleri
  Modern Abiye Çanta Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.