Abiye Ceket Modelleri | Abiye Modelleri
Resim Bulunamadı

Abiye Ceket Modelleri

22 Şubat 2022
28 views
 • Sponsor Bağlantı
  Abiye Ceket Modelleri

  Ceketler ister kadın olsun ister erkek olsun hemen herkes tarafından sıklıkla kullanılan dış giyim ürünleri arasında önemli yer tutuyor. Bir tür dış giyim ürünü olarak nitelendirilen bu ürünler neredeyse sonu olmayan model genişliğine sahiptir. Özellikle kadın ceketleri ister modelleri ister özellik ve tarzlarına göre çok farklı alanlarda kullanılmaktadır. Söz konusundaki ürün çeşitliliği nedeniyle sosyal hayattan iş hayatına; günlük yaşamdan gece kıyafetlerine varan çok sayıda giyimle kombin oluşturulabilmektedir. Uzun kollu, genellikle kalçaya dek inen ve düğmeli olan bir giyim parçasını oluşturan bu ürünler yaşantının neredeyse her anında kendisine yer buluyorlar. Ancak bu ürünler artık alışılagelmiş düğmelerin aksine hiçbir şekilde düğme kullanılmaksızın da üretilebilmektedir.

  Ceketler hangi tarzda olurlarsa olsunlar şıklığı, zarafeti ve rahatlığı bir arada sunması nedeniyle çok yüksek oranda tercih edilmektedir. Ceketler kullanıldıkları noktalarda görsel şov ve bütünlük oluşturan parçalardır. Günümüzde kadın giyiminin de önemli bir parçasını oluşturan ve ürün skalası olarak artık erkek ürünlerinin de önüne geçiyorlar.

  Abiye Ceketlerin Kullanım Alanları

  Abiye ceketlerin genellikle gece veya düğün organizasyonlarda kullanıldıklarına ilişkin yanlış bir algı bulunmaktadır. Ancak bu algı tam anlamıyla yanlış bir algıdır. Bu ürünler ister gece isterse gündüz olsun kullanılabilmektedirler. Abiye ceketler düğün ve nikah gibi davetlerde çiftlerin aileleri tarafından tercih edilen modeller olmalarının yanı sıra gerçekleştirilen davet ve organizasyonlarda da sıklıkla tercih edilmektedir.

  Ele aldığımız ürünler özellikle TV programlarında başta haber programları olmak üzere gün yayınlanan pek çok programda ve moda programlarında sıklıkla kullanılmaktadır. Bu nedenle de bu ürünler günümüzün en vazgeçilmez parçaları olarak her dolapta kendilerine yer bulmaktadırlar. Kısacası bu ürünler düğünlerde kayınvalidelerden organizasyon veya davet kombin tamamlayıcısı olmaya hatta günümüz görsel medyasında en sık tercih edilen giyim parçalarından birisini oluşturuyorlar.

  Ceketler kendilerine hemen her alanda kullanım alanı bulmaları nedeniyle çok kolay şekilde ulaşılabilir ve satın alınabilir bir hal kazanıyorlar. Birçok giyim mağazasının rafları ve online mağazalarında çok farklı renk desen ve özellikte kendilerine özel kategoriler oluşturabiliyorlar. Söz konusu ürünler çeşitli alanlarda çok farklı seçeneklerle büyük bir kitleye hitap etmeleri nedeniyle neredeyse her giyim firması ve mağazasının ürün kategorilerinden birisini oluşturuyorlar. Bu denli geniş bir kitleye ulaşan bir giyim parçaları olma nedenlerinin başında ise yaş, meslek, tarz fark etmeksizin herkesin kullanabileceği formlarda olmalarından kaynaklanmaktadır.

  Abiye Ceket Kombinleri

  Abiye ceketler birbirinden farklı şekillerde kombin edilebiliyor. Söz konusu ürünler;

  • Elbiselerle,
  • Etek ve benzeri ürünlerle,
  • Pantolonlarla kolaylıkla kombin oluşturulabiliyor.

  Abiye ceketler yalnızlar diğer giyim ürünlere göre değil kullanılacak olan  abiye ceket modeline göre de kombin edilebilmektedir. Abiye ceketler üretildikleri kumaş ve desen ve modelleri doğrultusunda çeşitli şekillerde olabilmektedir. Şimdilerde en popüler kombin tercihlerinden birisini de yalnızca siyah renginin değil beyaz renginin de sıklıkla tercih edilmesinden ileri gelmektedir. Gerçekleştirilen kombin sürecinde ceket harici giyilen ürünlere zıt renkler tercih edilmesi kadar kullanılacak olan çanta ve ayakkabı gibi aksesuarlar da önemli yer tutmaktadır. Aynı zamanda bu ürünler kullanılacak olan çanta veya ayakkabıyla tezatlıktan çok birbirini tamamlayan aynı kombinler şeklinde de kullanılabiliyorlar. Gerçekleştirilebilecek olan diğer bir kombin seçeneğini ise giyim olarak kullanılacak olan bütün parçalardan farklı bir şekilde kendisini ön plana çıkaracak şekilde de tercih edilebiliyorlar.

  Abiye Ceket Modelleri

  Abiye ceketlerin modellerine bakıldığında ilk olarak modeller ürünlerin üretildiği kumaş noktasında farklılaşmaya başlıyor. Bu ürünlerde;

  • Etol kumaş,
  • Jarse kumaş,
  • Brokar kumaş,
  • Saten kumaş,
  • Pullu payet kumaş gibi kumaşlardan üretilmektedir.

  Abiye ceketler üretildikleri kumaşların renkleri ve verilecek detaylarla modellenmektedir. Üretilmekte olan bütün bu ürünler kol, cep ve düğme detaylarına göre çok farklı görünümler kazanmaktadırlar. Verilecek olan detaylarla göre ürünler klasikten moderne uzanan görünüm kazanmaktadırlar.

   

   

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Abiye Ayakkabı Seçimi Nasıl olmalı
  Abiye Ayakkabı Seçimi Nasıl olmalı
  Abiye Elbise Aksesuarları
  Abiye Elbise Aksesuarları
  Abiye Bolero Modelleri
  Abiye Bolero Modelleri
  Modern Abiye Çanta Modelleri
  Modern Abiye Çanta Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.