Abiye Elbise Aksesuarları | Abiye Modelleri
Resim Bulunamadı

Abiye Elbise Aksesuarları

17 Ocak 2021
23 views
 • Sponsor Bağlantı
  Abiye Elbise Aksesuarları

  Abiye elbiseler genellikle özel davetlerde ve organizasyonlarda kadınların giyimlerinin ilk tercihini oluşturan özel elbiselerdir. Abiye ürünler her ne kadar gösterişli elbiseler olsalar da kullanıldıkları özel alanlarda tek başlarına görsel olarak yeterli olmamaktadırlar. Bu nedenle bütün giyim ürünlerinde olduğu gibi abiye elbiselerinde görsel olarak tamamlanacağı aksesuarlara ihtiyaç duyulmaktadır.  Söz konusu ürünler kullanılacak olan kıyafetleri bütün halinde tamamlayan ve daha şık bir görünüm kazanılmasını sağlıyor. Abiye elbise aksesuarlarında temel olarak tercih edilen abiyelerin tamamlayıcı tonları kullanılarak tercih edilebilmektedir.

  Abiye Elbise Aksesuarları Modelleri

  Belirtilen bu ürünler ürünlerin şekil ve kullanım noktalarına göre modellere ayrıldığı gibi aynı zamanda renkleri üretildikleri maddeler ve görünüşlerine göre çok sayıda modele ayrılıyorlar. Aksesuar denildiğinde ilk olarak akla kullanılacak olan kolye, küpe ve bileklik gibi takılar gelse de çantalar, kemerler, şal benzeri aksesuar olarak değerlendirilebilmektedir.

  Abiye elbise aksesuarları;

  • Çantalar,
  • Kemerler,
  • Şallar – fular,
  • Şapkalar,
  • Taşlı veya süslü tokalar,
  • Taçlar,
  • Eldivenler,
  • Takılar, gibi neredeyse uçsuz bucaksız sayılabilecek abiye elbise aksesuarları bulunabiliyor.

  Bu noktada bahsettiğimiz bütün ürünler üretildikleri maddelerden eklenen süslere varana dek çok farklı modellerde olabiliyorlar. Takı olarak ifade edebileceğimiz yüzük, bileklik, kolye ve küpeler genel olarak takı olarak ifade edilebiliyor. Bütün bu aksesuarlar tek tek veya ayrı şekillerde kombin oluşturulabilirken bir iki veya hepsi kullanılarak kombinler tamamlanabiliyor. Söz konusu takılar tek tek kullanılabildikleri gibi set olarak da kullanılabiliyorlar.

  Abiye Elbise Aksesuarları Fiyatları

  Abiye aksesuarların fiyatları çok geniş bir skalada kendisine yer bulmaktadır. Bu ürünlerde yaşanan bu fiyat değişikliği takıların türü ve içerdikleri maddelere varan dek çok sayıda belirleyici olabiliyor.

  Abiye ürünlerin aksesuarları çok geniş ürün çeşitliliğini ifade ediyor. Bu çeşitlilikte ürünlerin fiyatını etkileyen en önemli nokta aksesuarın ne olduğudur. Diğer fiyat belirleyicileri arasında ürünlerin yapıldıkları maddeler ve barındırdığı diğer noktalar olmaktadır. Günümüzde pek çok firma her bütçeye uygun çok ucuz fiyatlardan çok yüksek fiyatlara varana dek çok geniş fiyat skalasında bu aksesuarlara ulaşabiliyorlar.

  Abiye Elbiselerde Aksesuar Seçimi

  Günlük giyim ürünlerinden abiye ürünlerde de tercih edilecek olan aksesuarların tercihi önemli bir yer tutuyor.  Aksesuarlar kıyafetlerin tamamlanmasında en önemli yer tutarken giyimin daha gösterişli ve çekici olmasını sağlıyor. Bu takıların tercihinde ilk dikkat edilecek nokta aksesuarın boyutlarına dikkat edilmesi gerekiyor. Tercih edilecek olan ürünün olması gerekenden büyük ya da küçük olması halinde ya elbise geri planda kalacak ya da takı dikkat çekmeyecektir. Bu nedenle de tercih edilecek olan takının abiyeyle dengeli şekilde tercih edilmesi gerekiyor. Dengeli bir takı tercih edilmesi gerekirken abiye aksesuarlarının abiyelerinde gösterişli ürünler olmaları nedeniyle takılarında belirli bir gösteriş ve özelliğe sahip olmasının unutulmaması gerekiyor. Aksesuar tercihi gerçekleştirirken hangi aksesuarın tercih edileceği ve ön plana çıkartılacağına karar verilerek buna odaklanılması gerekiyor.

  Aksesuarların tercihinde özellikle aksesuar ve kıyafet arasındaki renk uyumuna dikkat edilmesidir. Giyilecek olan kıyafetlerin rengiyle çok alakasız renkte veya benzer yanlışlıkta bir ayakkabı ya da çanta tercihi oluşturulan kombinin güzellikten ziyade kötü durmasına neden olmaktadır. Bu nedenle de aksesuar veya takıların benzer tonlarda ya da tercih edilen elbiseleri tamamlayacak tezatlıkta tercih edilmesi görsel bütünlük için önemli yer tutuyor.

  Abiyelerin desenli olması halinde tercih edilecek aksesuarlara ayrı bir özen gösterilmesi gerekiyor. Böyle kombin gerçekleştirilirken karmaşık veya hareketli aksesuarların tercihi görünümü daha karmaşık hale getirmesi nedeniyle desenli abiyelerde daha düz ve karmaşık olmayan takı ve aksesuarların tercih edilmesi gerekiyor. Abiyeler desenli olmasa bile parlak veya baskın renge sahip olmaları halinde de daha sade aksesuarların tercih edilmesi görselliği daha şık ve pürüzsüz kılıyor.

  Dekolteli veya benzer bir abiye tercih edileceği zaman zarif veya tek renkli olan takı veya aksesuarlar tercih edilmesi görsel olarak çok daha duru ve asil bir görünüm kazanmalarını sağlamaktadır. Ancak tek seçenek olarak sade aksesuarlar yerine çok daha şatafatlı ve gösterişli, modern çizgideki aksesuarlar tercih edilerek çok farklı bir çizgi elde edilebilir.

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Abiye Bolero Modelleri
  Abiye Bolero Modelleri
  Modern Abiye Çanta Modelleri
  Modern Abiye Çanta Modelleri
  En Güzel Abiye Cüzdan Modelleri
  En Güzel Abiye Cüzdan Modelleri
  En Şık Abiye Kemerler ve Modelleri
  En Şık Abiye Kemerler ve Modelleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.