Jakarlı Tesettür Elbise Modelleri | Abiye Modelleri
Resim Bulunamadı

Jakarlı Tesettür Elbise Modelleri

 • Sponsor Bağlantı
  Jakarlı Tesettür Elbise Modelleri

  Abiyeler günümüzde kadınların en sık kullandıkları gece elbiselerinin başında gelmektedir. Abiyeler birbirinden çok farklı tarz ve kesime uygun olarak tasarlanmaktadır. Abiyeler temel olarak özel ya da önemli gecelerde kullanılmaları amacıyla tasarlanan kıyafetlerdir. Bu kıyafetler neredeyse her kumaştan üretilebilen ve her giyim tarzına uygun olarak tasarlanan ürünler olmaktadırlar. Şimdilerde en sık tercih edilen ve kullanılan seçeneklerin başında jakarlı abiyeler gelmektedir. Abiyeler geniş bir kadın camiasına hitap etmeleri nedeniyle kullanıcıların giyimleri doğrultusunda da üretilmektedirler. Tesettür abiyeler örtünmek anlamına gelen ve İslam kültürüne uygun giyinmeyi ifade eden giyim doğrultusunda üretilen giyim ürünleri arasında yer almaktadır. Bu nedenle tesettür abiyeler söz konusu giyim tarzına sahip kadınlara hitap eden kadınlara yönelik tasarlanmaktadır.

  Jakarlı tesettür abiyeler günümüzün en sık tercih edilen tesettür abiye seçeneklerinin başında gelmektedir. Bu abiyeler sahip oldukları şıklık kadar rahatlığıyla da bilinen jakar kumaştan üretilen elbiselerdir. Tesettürlü kadınlara yönelik olan bu elbiseler sahip oldukları gösteriş ve şıklığın yanı sıra rahat kumaşlar olmaları nedeniyle de kullanıcılarının elbise içerisinde rahat hareket etmelerine olanak sağlıyor.

  Jakarlı abiyeler isimlerinden de anlaşılacağı üzere jakar kumaştan üretilen özel elbiselerdir. Jakar kumaş ipliklerin birbirinden farklı yollarla birleştirilmesiyle oluşturan kaplayıcı yüzeyler oluşturulmasıyla oluşturulan kumaşlardır. Bu süreçte jakarlı kumaşlar basit ve karmaşık özellikteki ipliklerin oluşturacağı desenlerle oluşturulmaktadır. Jakarlı kumaşlar diğer bir ifadeyle bezlerin makinede işlendiği sırada büyük desenler çizilerek elde edilmektedir.

  Jakarlı Abiyelerin Avantajları

  Jakarlı abiyeler günümüzde çok sık tercih edilirken bu abiyelerin cazibesi abiyelerin gösterişi kadar kullanıcılarına sağladığı avantajdan da ileri gelmektedir. Bu ürünler yüksek düzeyde dayanıklılığa sahip olurlarken kumaşlarından kaynaklı verildikleri formları da çok güzel bir şekilde korumaktadırlar.

  Jakarlı kumaşlar genellikle parlak olmalarının yanı sıra zarif ve asil görünümü de beraberlerinde getiriyorlar. Bu kumaşlar kendilerinden sahip oldukları desenlerle kullanıcılarına birbirinden çok farklı ve özgün şeklin ortaya çıkmasına olanak sağlıyor.

  Jakarlı abiyelerin kullanıcılarına sağladıkları en önemli avantajlardan birisi de sahip oldukları şıklık ve gösterişin yanında kendi içerisinde oldukça rahat bir kullanım olanağı sunuyor. Jakar kumaştan üretilmiş olan bu abiyeler sahip oldukları görünümün aksine oldukça hafif elbiseler olmaktadır. Bu sayede kullanıcıların elbiseleri kullandıklarında elbiselerin ağırlığıyla yorulmalarının önüne geçmektedir. Söz konusu ürünler kullanıcılarına kullanım kolaylığı da sunarken kendisini çok daha cazip hale getiriyor.

  Jakarlı Tesettür Elbise Modelleri

  Jakarlı tesettür abiye modelleri üreticisi doğrultusunda çok geniş bir ürün skalasına sahip olan abiye türleri olmaktadır. Jakarlı tesettür abiye modelleri başörtüsü kullanan kadınların kullanabileceği ve bu forma uygun olarak tasarlanan abiye modellerinden oluşmaktadır. Jakarlı tesettür abiyeler jakarlı kumaşlardan üretilen ve abiye boyu, kol boyu ve abiye kalıbı gibi noktalarda tesettürlü bireylere uygun olarak tasarlanan ürünlerden oluşuyorlar. Bu modeller neredeyse sonsuz olarak değerlendirilebilecek ölçüde sıralanabiliyor. Jakarlı tesettür abiye modellerinde belirleyici olan en temel nokta abiyeyi oluşturan jakarlı kumaştan ileri geliyor. Jakarlı tesettür abiyelerin modelleri en başta abiyeyi oluşturan jakar kumaşlara işlenen desenlerden ileri geliyor. Bu nedenle de jakarlı tesettür abiye modelleri sınırsız kabul edilebilecek model seçeneğine sahip oluyor. Jakarlı tesettür abiyeler sahip oldukları desenler ve bu desen büyüklüklerine göre çok farklı bir model halini alıyorlar.

  Jakarlı tesettür abiye modelleri tıpkı üretildikleri kumaşlar kadar verilen abiye modeli de bu abiyelerde model belirleyicisi oluyor. Jakarlı tesettür abiyeler;

  • Etek modelleri,
  • Etek pilesi ve bu pilelerin sıklık ve genişliği,
  • Omuz yapıları,
  • Bel yapıları,
  • Kemer ve bu kemerlerin yapısı gibi belirleyenlerle çok farklı modellere sahip olabiliyorlar.

  Jakarlı tesettür abiyeler kumaşlarındaki desenlerden dikilen modellerinde göre geniş model aralığına sahip oluyorlar. Kısacası bu abiyeler çok geniş ürün skalasında ve yaratıcılıkları doğrultusunda sonsuz ürün skalasına sahip olmaktadırlar.

  Jakarlı Tesettür Abiye Kombinleri

  Jakarlı tesettür abiyeler başta düğün ve benzeri özel organizasyonlarda çiftlerin veya organizasyon sahiplerinin yakınlarının sıklıkla tercih ettiği seçeneklerdendir. Çok sık kullanım olanağı bulan bu ürünler kumaş üzerindeki desenlerin sahip olduğu renkte başörtüsü ve ayakkabılarla kombin oluşturulabilmektedir. Ancak yalnızca aynı renk ürünler değil oluşturulan desen ya da kumaşın renginin zıddı ürünlerle kombin oluşturulabilmektedir. Bu ürünler aynı zamanda siyah başta olmak üzere hemen hemen her renkteki çantayla kombin oluşturulabilmektedir. Bu çantalar genellikle abiye veya portföy çanta olarak da ifade edilen el çantaları olmaktadır.

   

   

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  İlkbahar Yaz Beymen Abiye Koleksiyonu
  İlkbahar Yaz Beymen Abiye Koleksiyonu
  Moda Selvim Abiye Modelleri
  Moda Selvim Abiye Modelleri
  Düğünlük Elbise Modelleri
  Düğünlük Elbise Modelleri
  En Kaliteli Tesettür Abiye
  En Kaliteli Tesettür Abiye
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.