Straplez Abiye Modelleri | Abiye Modelleri
Resim Bulunamadı

Straplez Abiye Modelleri

19 Ağustos 2016
737 views
 • Sponsor Bağlantı
  Straplez Abiye Modelleri

  Straplez abiyeler omuz ve göğüs dekoltesi için en iyi tercihlerden biridir. Omuz ölçüleriniz geniş ve omuzlarınız dik duruyorsa straplez elbise çeşitlerini rahatlıkla üzerinizde taşıyabilirsiniz. Straplez elbiselerde aynı zamanda göğüs dekoltesine de yer verilir.

  Askısız elbise modellerinden biri olan straplez elbise tasarımları üst kısmı işlemeli olan abiye elbiselerde bulunmaktadır. Uzun olan bu elbiseler yan yırtmaçlıdır. Bacak dekolteli olan askısız elbiseler yerine sadece askısız olan düz modellerini de tercih edebilirsiniz. Straplez elbiselerde üst tarafta saten detaylı olan elbiselerde bulunmaktadır. Pembe ve menekşe renginden oluşan bu elbiselerde üst taraf tamamen saten ve parlaktır. Alt kısımda ise siyah gibi koyu renklerden oluşan etek parçası kullanılmıştır. Balık eteğe sahip olan elbiselerde de straplez modellere rastlanmaktadır.

  Straplez elbiselerde bulunan dar bel ve basen ayrıntıları elbiselerin görselliğini artırmaktadır. Üst kısmı askısız olduğu için alt kısımlarda mutlaka dar ayrıntılar kullanılmalıdır. Altı geniş kesim olan askısız elbiseler şıklık yarışında gerilerde kalmanıza neden olur. Straplez elbise türleri içinde dantel ve tül tasarım olan elbiselerde bulunmaktadır. Bel kısmı tül detaylı olan bel dekolteli abiye elbiselerin üst kısmı boncuk ve taşlarla işlidir. Bu tip straplez abiye elbiselerin etek kısımlarında da üst tarafta olduğu gibi çeşitli taş işlemeler bulunmaktadır. Straplez elbiselerin ayak bileklerine kadar uzanması elbisenin duruşunu daha estetik bir şekle sokacaktır.

   

  Tüllü abiye modellerinde tüller genellikle eteklerde görülür. Üst kısım işli olan abiye modellerinin etek kısımları tül detaylıdır. Genellikle uzun abiye türleri içinde yer alan tüllü abiye elbise tasarımlarında belirgin renkler kullanılır.

  Tüllü abiyelerde iç kısımda yer alan saten yüzeyli elbiselerin diz üzerinde olan modelleri de mevcuttur. Bu elbiselerin üst kısmına uygun renklerde tül yerleştirilir. Tül bileklere kadar uzanır ve bacakların tül arkasından görünmesini sağlar. Tüllü abiye modellerinin bir kısmı da; ayak bileklerine kadar uzanan ve içinde yer alan elbisesiyle beraber bacakları tamamen örten modellerden oluşmaktadır.

  Elbisenizin tül detaylar içermesini istiyorsanız sadece etek kısmında tül bulunan elbiselerden yardım almak zorunda değilsiniz. Tül detaylı elbise modellerinde kol kısımları tül olan elbiselerde yer almaktadır. Karpuz kol olarak adlandırılan bu elbiselerdeki tül detayı elbiseye sevimli bir görünüm kazandırır. Balık etek olan tül detaylı elbiselerde ise aşağı doğru açılan kısımda tül kullanılmıştır. Pembe ve bebek mavisi tonlarında olan tül detaylı balık etek elbiselerde fırfırlara da rastlanır.

  Sırt kısmı dekolteli olan tül abiye modellerinin üzerinde ise pul işlemeler yer alır. Sırt kısmı dekolteli ve derin V yakalı olan bu elbiselerde tarlatan gibi ayrıntılarda bulunur. Krem renk tülün üzerine işlenen yeşil pullar tül elbiseyi çok daha şık gösterir.

 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Blazer Ceketle Yakalanan Şıklık
  Blazer Ceketle Yakalanan Şıklık
  Genç Kızların Gözdesi Yeni Trend Parti Elbiseleri
  Genç Kızların Gözdesi Yeni Trend Parti Elbiseleri
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.